Shoqerohen 15 persona per atentatin ne Fier, dyshohet per 3 persona te...

Shoqerohen 15 persona per atentatin ne Fier, dyshohet per 3 persona te perfshire ne ekzekutimin e biznesmenit

3301
SHPËRNDAJE

Teresisht e shkrumbuar nga zjarri ka mberritur ne Drejtorine e Policise Fier automjeti i markes “Benz ” me te cilen eshte kryer atentati i se shtunes ne mbremje ne Fier ku mbeti i vrare me 18 plumba biznesmeni D. B 57 vjec. Mesohet se automjeti i djegur eshte vendosur ne ambjentet e policise si prove materiale e hetimit te kesaj ngjarje. Automjeti ka pasur targa te Kosoves dhe mesohet se jane fallso dhe ajne vjedhur ne Kosove . Ende nuk ka informacion nese edhe mjeti ka qene i vjedhur apo kujt i perket pronesia.

Policia e Fierit po kryen hetime intensive për zbardhjen e vrasjes së biznesmenit ne Fier. Mësohet se janë shoqëruar rreth 15 persona, teksa policia deklaroi se kanë qenë tre persona autorë të ekzekutimit.

Tre plumba ne zonën e qafës dhe kokës dhe rreth 15 te tjere ne kraharor i kane marre jeten 57 Demir Backa ne atentatin e se shtunes ne mbremje ne Fier.

S'KA KOMENTE