Shkrumbohen nga flaket 2 ha siperfaqe me pisha ne FIER

Shkrumbohen nga flaket 2 ha siperfaqe me pisha ne FIER

1348
SHPËRNDAJE

Nje siperfaqe prej dy hektaresh me pisha eshte shkrumbuar nga flaket ne kodrat e fshatit Peshtan te njesise administrative Frakull.

Sipas kryeplakut te fshatit Petrit Mucaj zjarri ka rene rreth ores 17:00 te pasdites se djeshme dhe eshte riaktivizuar serish mengjesin e sotem.

Nuk eshte hera e pare qe kodrat e fshatit Peshtan perfshihen nga flaket duke shkaktuar deme te konsiderueshme jo vetem ne pisha por dhe ullishte teksa asnje piroman nuk ka dal para drejtesise.

S'KA KOMENTE