Shfrytëzonte dy gra si prostituta në lokalin e tij ne FIER, flet...

Shfrytëzonte dy gra si prostituta në lokalin e tij ne FIER, flet biznesmeni ,ja si eshte e verteta

1261
SHPËRNDAJE

Gjykata e Fierit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Mbarim Xhemali, i cili shfrytëzonte dy gra për prostitucion në lokalin e tij. 

Xhemali ka thënë se asgjë nuk është ashtu siç duket.Ai nuk e ka pranuar akuzen per shfrytezim prostitucioni ndaj dy grave te cilat u ndaluan nga policia.Ne seancen e sotme gjyqesore prokurori i ceshtjes Andi Pogace ka kerkaur masen e vleresimit arrwst me burg per MBarim Xhemalin qe eshte kthyer ne vendim nga Gjyqtari Ergys Selmani

Mbarim Xhemali, 59 vjeç, u la në burg për veprat penale ‘prostitucion’, ‘Shfrytëzim i prostitucionin’ dhe ‘mbajtja e lokaleve për prostitucion ‘

59-vjeçari u arrestuar  në flagrancë ditën e djeshme nga Policia e Fierit pas një operacioni policor të koduar ‘ Premtimi ‘.

Tutori shfrytëzonte një ambient lokal, të cilin e kishte marrë me qera në lagjen ‘ 16 prilli ‘ në Fier aty ku punonin edhe dy shtetase një 33-vjeçare dhe një 55-vjeçare, të cilat janë proceduar penalisht për veprën penale ‘prostitucion’.

S'KA KOMENTE