Spirulina.

Spirulina.

65
SHPËRNDAJE

Spirulina.
Ajo permban me shume Kalcium se qumeshti shtazor,15 here me shume vitamine A se karrotat,3 here me shume hekur se nje biftek vici,2.5 here me shume vitamine B12 se melcia e vicit dhe 3.7 here me shume potas se orizi.Duke qene e pasur me antioksidante si Vitamina E dhe Ferrodoxin.

Spirulina jeton gjate nese ruhet me kujdes nga kontakti me ajrin dhe ujin.Spirulina perbehet nga 16.5% Karbohidrate dhe 80% Proteine.
Mund te perdoret ne smoothie me fruta psh; banane, pjeshke, pjeper, uje ose kos, mjalte, kokos.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.