Grupi i gjakut 0, terheq mushkonjat

Grupi i gjakut 0, terheq mushkonjat

98
SHPËRNDAJE

Rritja e temperaturave gjatë sezonit veror sjell edhe mushkonjat. Për shumë persona ato janë makthi i verës.

Mirëpo edhe mushkonjat i zgjedhin viktimat e tyre. Kjo zgjedhje është në varësi të grupit të gjakut.

Ka individë të cilëve ato nuk i afrohen fare.

Shkencëtarët kanë bërë studime dhe duket se njerëzit me grup gjaku zero janë ata që i tërheqin më shumë këto insekte, madje dhe gratë shtatzëna janë të preferuarat e tyre shkruan shekulli. Por nuk ngelen mbrapa njerëzit që konsumojnë birrë dhe ato që janë mbipeshë të cilët nxjerrin më shumë dyoksid karboni gjatë frymëmarrjes.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.