Ç’far shkruan Berisha per spitalin Fier 

Ç’far shkruan Berisha per spitalin Fier 

453
SHPËRNDAJE


Ne statusin e tij ne Facebook ish kryeministri Sali Berisha duke ju referuar denoncimit te qytetareve ka publikuar situaten ne spitalin Fier

Shendetesia falas ne Banditistan! 

 – Ne Fier gjobat dhe pazaret per sherbimin shendetesor falas behen ne lokalin e Tikut!

– Ne qendren shendtesore te Ures Vajgurore nuk ka mjek. Ryshfeti pengon shkarkimin e mjekut ekzistues dhe emerimin e ri. sb
” I nderuar Z.Berisha! Nje skandal nga shendetesia e Rilindjes ka kapluar qendren shendetesore Ura Vajgurore. Duke qene se mjekun e kesaj qendre shendetesore e kane kapur gafil duke “vizituar infermieren”, ai prej nje muaji nuk vjen ne pune sepse njerezit nuk e lejojne. Komuniteti ka mbetur pa mjek, e drejtoret kopetente nuk e shkarkojne dot, pasi kane mare lek per emerimin e tij. Gjithe fshatrat e atyshem jan pa mjek per shkak te makuterise se Rilindjes.Beni dicka. Verifikojeni ju lutem, dhe te lutem, anonim. Zoti ju rujt.Drejtori i shenderit publik, Artur Bani, ka mare haracin per emrimin e ketij mjeku manjak, e per pasoje nuk mer dor asjje mase.

Mjeku u Qendres quhet E G.”
“prsh. zoti Berisha ne spitslin e fierit ka arritur kulim sepse doktorat e fierit kan nbryshuar strategjin per marjen e lekve ndaj pacientve nuk i marin me leket ne per spitale po i marin ne permjet Tikut…Tiku eshte nje pronar lokali aty afer spitalin dhe pacientet shkojne aty ose familiaret bejne pagesen e operacionit…dhe doktorat presin nje OK nga Tiku qe do te thot eshte ber pagese mund ta fusni ne salle operacioni…po nuk dergoj Tiku OK nuk te prek njeri me dore je per ne tiran thon doktorat je keq….beje publike ta di Rama cfar doktora te korruptuar ka ky vend.”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.