100 persona te helmuar në spitalin Peshkopi, 50 janë fëmijë

100 persona te helmuar në spitalin Peshkopi, 50 janë fëmijë

41
SHPËRNDAJE

Mbi 100 persona janë paraqitur në spitalin e Peshkopisë, ndër ta 50 fëmijë me simptomat e helmimit nga ushqimi. Lajmi konfirmohet nga Spitali Rajonal i Peshkopisë.
Mjekët kanë shtruar me urgjencë 15 fëmijë dhe 30 të rritur, pasi gjendja e tyre paraqitej më e rëndë. Të tjerët janë trajtuar dhe janë larguar për ta vazhduar mjekimin në shtëpi.
Ndërkohë, janë marrë masat që provat të ekzaminohen për të zbuluar nga cili ushqim ka ardhur helmimi. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.