Ministrja e Shendetesise :Nje sherbim i ri ,nis ne 2018 per Spitalin...

Ministrja e Shendetesise :Nje sherbim i ri ,nis ne 2018 per Spitalin Fier.

209
SHPËRNDAJE

Ministrja e Shendetesise Olgerta Manastirliu ka vizituar sot Dpitalin Rsjonal te Fierit . Gjate kesaj vizite Manastirliu ka deklaruar se gjatë 2018 do të nisë projekti i shtrirjes së shërbimit të kardiologjisë invazive që do t’i japë zgjidhje infarkteve akute për qarkun e Fierit.

Do  fuqizojmë burimet njerëzore dhe investojmë në pajisje biomjekësore për tē fuqizuar spitalet rajonale dhe për të ofruar shërbimin shëndetësor pranë vendbanimit ka thene ministrja Manastirliu e cila ka qene ne kete vizite bashkë me rektorin e Universitetit Mjekësor prof. Arben Gjata dhe prof. Artan Goda, Shef i Shërbimit të kardiologjisë  QSUT për mbështetjen e stafit mjekësor të spitalit nëpërmjet programit të patronazhimit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.