Sekuestrohet 1 ton kanabis shqiptar në kamionin që hyri në Greqi

Sekuestrohet 1 ton kanabis shqiptar në kamionin që hyri në Greqi

63
SHPËRNDAJE

Policia greke ka kapur mbi 1 ton drogë në një kamion në Kakavijë.
Mbi një ton kanabis është gjetur nga autoritete doganore greke në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës gjatë një kontrolli rutinë për mjetet që vinin nga Shqipëria. Kanabisi ishte futur i paketuar në frogoriferin e kamionit.


Shoferi i kamioni është arratisur dhe sipas mediave greke është kthyer sërish në Shqipëri nga kufiri.
Operacioni i Policisë greke vazhdon. 

S'KA KOMENTE