Sekuestrohen mbi 43 kg marijuanë ne kufirin Greqi-Shqiperi

Sekuestrohen mbi 43 kg marijuanë ne kufirin Greqi-Shqiperi

91
SHPËRNDAJE

GREQI

Goditet një rast i trafikut ndërkombëtar të drogës nga Shqipëria. Sipas policisë greke është arrestuar një anëtar i rëndësishëm i një grupi të trafikut ndërkombëtar.

Në një automjet në zonën e Tumbës në Selanik, janë sekuestruar 43 kg 426 gram marijuanë, e ndarë në disa pako dhe e fshehur në levën e marshit, dysheme, bagazh etj. Po kështu janë gjetur dhe dy goma automjeti të cilat ishin çarë me qëllim vendosjen brenda tyre të pakove me drogë.

Janë sekuestruar edhe 2 celularë dhe 1 pako me mbetje marijuanë si dhe 8.8 gramë marijuanë të përzier me duhan. I arrestuari është grek 49 vjeç.

S'KA KOMENTE