Ruci ne Fier mbledh kandidatet per deputet dhe krybashkiaket,strategjia e fushates

Ruci ne Fier mbledh kandidatet per deputet dhe krybashkiaket,strategjia e fushates

3722
SHPËRNDAJE

Drejtuesi politik i fushates elketorale ne PS per Qarkun Fier Gramoz Ruci ka mbledhur mengjesin e sotem kandidatet per deputet te listes se shpallur nje nate me pare.

Ne kete takim kane qene te pranishem eshe kryebashkiaket e qarkut prej te cileve kerkohen nje suport i fuqishem ne fushate per kandidatet. Takimi ka vijuar per gati 3 ore ne zyrat mbledhjeve te Bashkise Fier.

Ne fokus te takimit ka qene percaktimi i zonave ku do te zhvilloje fushaten cdo kandidate si dhe orientimet per strategjine dhe zhvillimin e fushates elektorale ne terren qe prej kandidateve , kryebashkiakeve , dhe strukturave te kesaj force politike deri tek anetari me i thjeshte.Ruci ka nje peshe te madhe ne kete fushate jo vetem ne cilesine e Drejtuesit politik te fushates por edhe pasi eshte i 10 ne listen e kandidateve te Qarkut Fier dhe kerkohet me shume impenjim. Kandidatet qe kandidojne perseri jane ne zonat ku kane qene ne mandatin me pare nderkohe ne Roskovec eshte vendosur kandidimi i Baftjar Zeqaj, ne PAtos Antoneta Dhima, ne Mallakaster Ismet Beqiri, ne Fier Petro Koci

Neoalb

S'KA KOMENTE