Rrufeja godet ne Kallm te Fierit

Rrufeja godet ne Kallm te Fierit

9039
SHPËRNDAJE

Fieri eshte perfshire pergjate gjithe dites se sotme nga stuhi te forta , rrebeshe shiu dhe shkarkesa atmosferike( rrufe). Pasditen e sotme mesohet se ne fshatin Kallm i madh te njesise Asministrative Mbrostar ne tokat bujqesore te nje fermeri , rrufeja ka goditur ne afersi te baneses ku ndodhej baza ushqimore per blegtorine. Mesohet se nga zjarri jane djegur sasi te medha dengjesh bari qe sherbenin si ushqim per blegtorine Pavaresisht perpjekjeve per shuarjen e zjarrit magazinat me 1500 dengje bari jane shkrumbuar totalisht duke u shkaktuar vellezerve Agim dhe Dule Dogani ,nje dem te madh ekonomik.Nderkohe qe per kete ngjarje deputeti i PS Fier Petro Koci i ka kushtuar edhe nje njoftim ne rrjetin social facebook shoqeruar me nje video ku kerkohet ndihma per familjen Dogani

S'KA KOMENTE