Rritje të çmimeve të naftës, pritet të ketë ndikim në të gjithë...

Rritje të çmimeve të naftës, pritet të ketë ndikim në të gjithë tregun botëror

154
SHPËRNDAJE

Çmimet e naftës shënuan rritje

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 0.9 për qind dhe u tregtuan me 69.20 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 1 për qind dhe u tregtuan me 65.94 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.2 për qind dhe u tregtua me 1,832 dollarë amerikanë për onz.

Marrë nga Monitor

S'KA KOMENTE