Rritja e cmimeve/Protestuesit në Lushnjë përplasen me forcat e policisë, tentojnë të...

Rritja e cmimeve/Protestuesit në Lushnjë përplasen me forcat e policisë, tentojnë të bllokojnë rrugën

280
SHPËRNDAJE

Protestuesit në Lushnjë përplasen me forcat e policisë pasi tentuan të bllokojnë rrugën si shenjë revoltimi ndaj rritjes së çmimeve të karburantit dhe të produkteve ushqimore. 

Protesta të tjera paqesore po zhvillohen në të gjithë vendin, ashtu siç ishte paralajmëruar ditën e djeshme. 

“Policia po shtyn popullin që i ka vajtu thika në palcë, se ka vajtur nafta 3 mijë lekë. Ne nuk po mundemi të blejmë një kile miell”– u shpreh njëri prej protestuesve.

S'KA KOMENTE