Rrefen ngjarjen miku i autorit te vrasjes se fierakut

Rrefen ngjarjen miku i autorit te vrasjes se fierakut

783
SHPËRNDAJE

Pas arrestimit te Myftar Pashes ,mikut te vrasesit te Haxhi Bacinozit zbulohen edhe deshmite e para. Myftari ka pranuar se autorin e vrasjes Islam Myrtajn e ksihte mik she komshi. Me tej ai ka treguar se ditem e shtune Islami e ka marre ne telefon dhe e ka pyetur se ku ishte ndersa Pasha i ka thene se po dilte nga liqeni por nuk i ka treguar me teper. Myftar Pasha me pas eshte takuar me mikum e tij Islam Myrtaj dhe kanw dale nga liqeni .

Pasha ka treguar se nuk kishte dijeni nese Myrtaj kishte arme me vete . Pasi po shetisnin  nga liqeni Pashaj dhe Myrtaj jane ndeshur balle perballe me Bacinozim dhe djalin e tij . Kur jane afruar Bacinozi e ka ofenduar rende Islam Myrtajn ndersa me pas jane perleshur dhe me pas Myrtaj ka nxjerre armen dhe e ka qelluar Bacinozin. Une me pas u largova per ne shtepi nga frika dhe vetem sot ne mengjes kam telefonuar policine ka thene Myftar Pasha

S'KA KOMENTE