Rezultuan pozitiv me COVID-19, dezinfektohet banesa ne Fier e te moshuarve

Rezultuan pozitiv me COVID-19, dezinfektohet banesa ne Fier e te moshuarve

4935
SHPËRNDAJE

Pas konfirmimit te dy rasteve te reja me covid19 ne qytetin e Fierit ku mesohet se behet fjale per nje cifte bashkeshortesh 60 dhe 55 vjec ,te cilet jetojne tek Lagja “29 nentori” ne Fier menjehere eshte dezifektuar edhe pallati.( Pallati ndodhet prane shkolles Andon Xoxa)

Punonjes te bashkise Fier kane dezinfektuar territorin e  jashtem te pallatit, deren  kryesore ,shkallet   dhe ashensorin madje dhe marketin poshte pallatit. Kete fakt e mohojne dhe banoret edhe pse u shprehen te rezervuar dhe se i njihnin shume pak .

Qyteti Fier vazhdon te mbetet i dyti pas Tiranes per numrin e larte te te prekurve nga Covid-19 ,por  edhe ndergjegjesimi i banoreve eshte rritur ,marrin sherbime dhe qendrojne ne banese.

S'KA KOMENTE