Rezultonte i zhdukur prej 28 gushtit, gjendet trupi i pajetë i biznesmenit...

Rezultonte i zhdukur prej 28 gushtit, gjendet trupi i pajetë i biznesmenit shqiptar në Greqi

2237
SHPËRNDAJE
Capture

Biznesmeni shqiptar Xhani Topalli, që rezultonte i zhdukur prej 8 ditësh, është gjetur sot i vdekur. 

Mediat greke raportojnë se ishte pikërisht një biznesmen 53-vjeçar që merrej me hotele, personi që mendohet se e ka vrarë babain e 3 fëmijëve që jetonte në Rodos prej më shumë se dy dekadash. Mësohet se ka qenë pikërisht 53-veçari ai që ka kontaktuar policinë dhe ka rrëfyer krimin dhe se ku ndodhej trupi i shqiptarit. 

Biznesmeni shqiptar rezultonte i zhdukur që prej datës 28 gusht, kur pati një takim me hotelierin 53-vjeçar nga Kallithea, për t’i shlyer detyrimet sipas një marrëveshjeje që kishin lidhur.

Familja në denoncimin e saj pohoi se Topallin e kishin marrë peng, pasi makina e tij ishte gjetur e braktisur në një zonë, dhe se telefoni nuk i dilte më i hapur. 

Autoritetet kanë vënë në pranga 53-vjeçarin, i cili pas marrjes në pyetje ka pranuar se e ka vrarë.

S'KA KOMENTE