Rezultatet paraprake ne rang vendi, ja kush kryeson

Rezultatet paraprake ne rang vendi, ja kush kryeson

960
SHPËRNDAJE

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e fundit për çdo parti në rang të vendit.

Deri më tani janë numëruar kuti në rang të vendit nga 5199.

Nga përditësimi I orës 09:41 të mëngjesit të 26 prillit, shihet se PS vazhdon të thellojë ndjeshëm avantazhin me PD dhe partitë e tjera.

REZULTATET E FUNDIT, ORA 09:41– 26 PRILL

Partia Socialiste: 226077 ose 49.55%

Partia Demokratike: 176606 ose 38.71%

Lëvizja Socialiste për Integrim: 32579 ose 7.15%

S'KA KOMENTE