Rezultatet paraprake/ Ja kush ka fituar me shume vota nga kandidatet ne...

Rezultatet paraprake/ Ja kush ka fituar me shume vota nga kandidatet ne FIER

4104
SHPËRNDAJE

Ka filluar procesi i numërimit te votave preferenciale, pra votave të kandidatateve, pasi procesi i numërimit të votave për partinë është drejt mbylljes.

rezultate paraprake në pak kutitë që janë numëruar deri më tani, ku vihet re votimi i emrave dhe kandidateve që nuk kanë qenë të parët apo kryesues në lista.

PS

Berat: Blendi Klosi 3692 vota

Diber: Aurora Mara 4138 vota

Elbasan: Besion Ajazi 4835 vota

Fier: Lindita Buxheli 727 vota

Gjirokaster: Bledar Çuçi 4733

Korçë: Olta Xhaçka 2862 vota

Kukes: Gerta Duraku 4298 vota

Lezhë: Lindita Nikolla 275 vota

Shkoder: Benet Beci 1361 vota

Tiranë: Fatmir Xhafaj  262 vota

Vlorë: Edi Rama 1922 vota pasuar nga Anila Denaj me 1234 vota

PD

Berat: Bujar Hoxhaj 1100 vota

Dibër: Kreshnik Çollaku 2970 vota

Elbasan: Fadil Merzheku 2690 vota

Fier: Agron Kapllanaj 799 vota

Gjirokaster: Myzafer Elezi 1504 vota

Korçë: Marjeta Halili 1699 vota

Kukës: Flamur Hoxha 7243

Lezhë: Mark Marku  295 vota

Shkoder: Lodovik Hasani 1492 vota

Tiranë: Oriela Nebiaj 63 vota

Vlorë: Bujar Leskaj 1216 vota

S'KA KOMENTE