Rënie e përgjithshme e valutave kryesore

Rënie e përgjithshme e valutave kryesore

861
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan ka pësuar rënie këtë të mërkurë teksa është blerë sot me 16.7 lekë dhe është shitur me 107.5 lekë në raport me një ditë më parë sipas kursit të këmbimit lokal.

Monedha europiane gjithashtu shfaqet e dobët këtë mëngjes pasi blihet sot krahasuar me ditën e djeshme me 116 lekë dhe shitet me 116.6 lekë.

Franga zvicerane ka regjistruar një rritje të lehtë të vlerës nga ana tjetër duke u blerë sot me 115.7 lekë dhe duke u shitur me 116.6 lekë.

Paundi britanik ka pësuar një zbritje të ndjeshme të vlerës mëngjesin e  sotëm duke u blerë me 130.9 lekë dhe duke u shitur me 132 lekë.

S'KA KOMENTE