Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti ,mbi 34 mijë të vdekur në...

Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti ,mbi 34 mijë të vdekur në Turqi dhe Siri

112
SHPËRNDAJE

Numri i të vdekurve në Turqi ka arritur në  29,605 , tha të dielën Qendra Turke e Koordinimit të Emergjencave SAKOM.

Bilanci i konfirmuar i vdekjeve në Siri është 4,574 . Ky numër përfshin më shumë se 3,160 në pjesët e kontrolluara nga opozita të Sirisë veriperëndimore, sipas ministrisë së shëndetësisë të autoritetit qeverisës të Qeverisë së Shpëtimit.

Sakaq, numri i vdekjeve siriane përfshin gjithashtu 1,414 vdekje në pjesët e kontrolluara nga qeveria të Sirisë, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve SANA.

S'KA KOMENTE