Real Madridi është super kampioni i Spanjës. 

50
SHPËRNDAJE

Real Madridi është super kampioni i Spanjës. Klubi i drejtuar nga Zinedine Zidane fitoi edhe sfidën e dytë ndaj Barcelonës, duke iu dhënë leksion katalanasve në të gjitha aspektet.
Madrilienët fituan me rezultat të pastër 2-0, ndërsa me rezultat të përgjithshëm 5-1. Golat për Realin në ndeshjen e sotme i realizuan Marco Asensio dhe Karim Benzema, të dy në pjesën e parë.


Përtej lojës së dobët, Barca krijoi disa raste, madje dy herë goditi shtyllën me Leo Messin dhe Luis Suarez, por pa fat. Reali e ka nisur vrullshëm sezonin e ri pasi brenda pak ditësh koleksionon edhe trofeun e dytë.

S'KA KOMENTE