Reagon Erion Brace pas denoncimit per terrorin ne administraten ne Fier…

Reagon Erion Brace pas denoncimit per terrorin ne administraten ne Fier…

517
SHPËRNDAJE

Pas akuzave te ish – kryeministrit Sali Berisha per terrorin ne administraten ne Fier ka reaguar dhe Braçe, i cili thotë se në postimin e Berishës ka një të vërtetë, dhe ajo është që punonjësit duhet të shohin ose punën ose rezultatet.

Braçe sqaron se po bën kontroll në gjithë vendin, por ndryshe nga sa denoncon Berisha, nuk po kërkon tesera, por vetëm të bëhet puna dhe t’u shërbehet qytetarëve.

Postimi i Braçes

OSE PUNEN, REZULTATET DHE
SHERBIMIN NDAJ QYTETAREVE,
OSE LINI ZYRAT E SHTETIT!! Nuk ju mbron dot as Sali Berisha ne te djathte dhe, as une ne te majte!! Mos u habisni;
Poooo une po shperndaj Sali Berishen sepse ajo qe ka shkruar ka nje te vertete brenda.

Atehere,
Ne tre jave e pak po bej dy gjera:
E para, po shkoj vete zyre me zyre rajonale qe ofron sherbime publike per qytetaret, nga ajo e Tatimeve,
tek Punesimi, Aluizni, Zrpp padiskutim, Issh, Shssh-keto te dyja edhe per komisionet e aftesise se kufizuar, Bujqesise, Aku etj etj;
E kam bere ne me shume se gjysmen e qarqeve te vendit.
E dyta, kam kerkuar te plotesohet dosja personale e cdo nepunesi, historiku i tij administrativ, pershkrimi i punes, objektivi, rezultatet dhe vleresimi per te.

Thjesht nga kaq,
cfare nuk kam gjetur e besoj se do gjej edhe me shume, me nje impakt te njohur,
mungesen e sherbimit per qytetaret per vite me rradhe.

Nderkohe,
drejtuesit e ketyre zyrave rajonale e me gjere, po vijne nje here ne muaj ne zyre tek une, ne nje mbledhje pune ne te cilen,
pranohen vetem per tre gjera:
Objektivi, Rezultati, Shqetesime te tjera.
Jam i habitur se si nuk paska shkruar ndonje nga keta!

Qetesohu Sali Berisha;
Ka vetem nje qellim e gjitha:
SHERBIMIN NDAJ QYTETARIT!

Kudo qe kam shkuar nuk i kam kerkuar kujt teseren por;
Orarin-une kam shkuar aty para tyre, pershkrimin e punes, objektivin, punen, rezultatin e arritur ne sherbim te qytetarit.
Per nepunesit e inspektoriateve,
kam kerkuar edhe urdhrin e punes qe ndan nje institucion nga nje bande.

Kjo eshte e verteta!
Ky eshte edhe qellimi!
Zyrtari qe eshte shqetesuar dhe ka nxituar te ulerase me shqipe prej analfabeti,
nuk duhet te tregoje teseren sic ka bere tek ty, por vetem rezultatet.

Nese nuk i ka, do ike nga zyra e shtetit sipas ligjit dhe, as tesera ime e as tesera jote Sali Berisha,
NUK DI E MBROJE DOT!

Ky nuk eshte terror,
kjo eshte pergjegjshmeri ndaj detyres dhe sherbimit publik ndaj qytetarit;
Vertikalisht, nga une deri tek i fundit nepunes qe paguhet nga taksat e qytetareve.

Ti Sali Berisha nuk hyn ketu.
Ti ke gjithe te drejten te jesh i papergjegjshem!

S'KA KOMENTE