Reagon ambasadorja Yuri Kim per protesten e opozites: Të zbatohet ligji, tubimi...

Reagon ambasadorja Yuri Kim per protesten e opozites: Të zbatohet ligji, tubimi të jetë paqësor!

132
SHPËRNDAJE

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, reagon vetëm pak minuta nga nisja e protestës së opozitës.

“Është e drejta e të gjithë qytetarëve që të protestojnë, me rëndësi është të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore”, tha Kim, para aktivitetit që po mban Dhoma Amerikane e Tregtisë.

S'KA KOMENTE