Reagon Ambasada e SHBA per goditjen ndaj kreut te PD, Berisha

Reagon Ambasada e SHBA per goditjen ndaj kreut te PD, Berisha

389
SHPËRNDAJE

Një zëdhënës i ambasadës se SHBA ka reaguar për sulmin me grusht ndaj kreut të PD-së Sali Berisha.

“U skandalizuam nga sulmi fizik sot ndaj nje anetari te parlamentit dhe presim qe autoritetet ta hetojne plotësisht incidentin. Askush nuk duhet sulmuar sepse ushtron lirine e fjales ne përputhje me ligjin.”

S'KA KOMENTE