Rama:Deri në 2030-ën do të jemi në pushtet”

Rama:Deri në 2030-ën do të jemi në pushtet”

198
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama gjatë video-konferencës të mbajtur ditën e sotme me gazetarët shprehu dhe objektivat e Partisë Socialiste në lidhje me qëndrimin në pushtet.

Rama pohoi me bindje të plotë se PS, do të jetë në pushtet deri në vitin 2030, por nuk u tregua shumë i bindur se a do të vijojë të jetë ai shefi i ekzekutivit ose jo.

Deri në 2030 do të jemi në pushtet. Partia socialiste do të jetë në pushtet deri në 2030-ën, si me mua, si pa mua”, tha Rama.

S'KA KOMENTE