Rama tregon shifrat per turismin: Ja sa shtetas të huaj kanë hyrë...

Rama tregon shifrat per turismin: Ja sa shtetas të huaj kanë hyrë për 15 ditët e gushtit

229
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në “Facebook” lajmin se Shqipëria ka pritur në 15 ditët e para të gushtit më shumë turistë se në vitin 2019, para pandemisë.

Rama shkruan se nga data 1 deri më 15 gusht janë hyrë mbi 850 mijë shtetas të huaj në vend dhe se ky është një lajm i mirë për Shqipërinë, destinacion turistik.
“🇦🇱☀️Lajme të mira për Shqipërinë destinacion turistik🌊 ⛰🌄⛺️⛱

✈️🛳🛥⛵️🚘🚌🚵♀️🏍Nga data 1-15 Gusht kanë hyrë 859,316 shtetas të huaj, që janë 4.5% më shumë se e njëjta periudhë e 2019, dmth para pandemisë😊
#ShqipëriaeArdhmjaJonë☀️”, shkruan Rama.

S'KA KOMENTE