Rama : Procedurat për zëvendësimin e Yuri Kim kanë nisur

Rama : Procedurat për zëvendësimin e Yuri Kim kanë nisur

158
SHPËRNDAJE

Pas takimit me drejtuesit e qarqeve, Kryeministri Edi Rama është ndalur në një komunikim përe gazetarët teksa është pyetur në lidhje me nisjen e procedurave për largimin e ambasadores amerikane Yuri Kim. Rama tha se kjo ka ardhur pas kërkesës së DASH. Ndërkohë kreu i qeverisë mohoi që mes tij dhe Yuri Kim ka një krisje të marrëdhënieve.

Ka një krisje te marredhenieve me Yuri Kim?

Rama: Lidhja mes meje dhe ambsadaroes është më e fortë  se kurrë, dje kemi pasur një takim të gjatë, konstruktiv, miqësor.

https://imasdk.googleapis.com/js/core/bridge3.549.0_en.html#goog_513556810

00:20/07:55

Rama:

Nuk është thyer asnjë etikë dhe procesi për zëvendësim ka nisur, siç është thënë edhe nga ministria e Jashtme. Nuk e kemi nisur ne procesin e ka nisur DASH. Amerikën e kemi të veçantë.

S'KA KOMENTE