Rama nga Fieri: Disa nga ata që kanë qenë në grumbullimet e...

Rama nga Fieri: Disa nga ata që kanë qenë në grumbullimet e PD janë infektuar

246
SHPËRNDAJE

Krymeinistri Edi Rama ndodhet në Fier ku po zhvillon një bashkëbisedim me disa qytetarë.

Rama edhe një herë ka komentuar grumbullimet e PD-së në fushatën elektorale, teksa tha se disa prej tyre fatkeqësisht janë infektuar.

Ai është përgjigjur edhe PD-së, duke thënë se nuk ka frikë nga grumbullimet që Basha, por ka frikë për shëndetin e qytetarëve.

“Bëjnë deklarata Edi Rama ka frik kur shikon këto shfaqe, që tregojnë se ka një uragan fitoreje. Unë kam frik, por për shëndetin e tyre. Disa prej tyre që i kanë prirë atyre grumbullimeve fatkeqësisht janë infektuar. Por dy e tre javë i duhen armikut të kap fytin dhe të të marrë frymën. Dhe uroj shumë megjithë zemër që mos ndodhë me shumë prej atyre që shkojnë mas berihajit. Frik tjetër nuk kam as unë dhe askush tjetër. Sepse e dimë shumë mirë se cfarë vjen,” tha Rama ndër të tjera.

S'KA KOMENTE