Rama ndan pamje të reja nga aksi Fier-Vlorë

Rama ndan pamje të reja nga aksi Fier-Vlorë

132
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që mëngjesin e kësaj fundjave ta nisi me disa pamje nga një kantier e infrastrukturës rrugore, në aksin Fier-Vlorë.

Ai ka bërë të ditur që ky aks krahas by-pass-it të Fierit, shërben si një alternativ për qarkullimin e makinave, reduktimin e trafikut, por edhe për mbështetjen e bujqësisë dhe agroturizmit të zonës.

Në fund, Rama i ka uruar të gjithë qytetarëve një fundjavë të mbarë.

MIRËMËNGJES

me një tjetër kantier të infrastrukturës rrugore, aksin Fier-Vlorë, që krahas by-pass-it të Fierit, shërben si një aks alternativ për qarkullimin e makinave, reduktimin e trafikut, por edhe për mbështetjen e bujqësisë dhe agroturizmit të zonës, ju uroj një fundjavë të mbarë”, ka shkruar ai krahas pamjeve.

https://fb.watch/iVs88DBTq1/?mibextid=q5o4bk

S'KA KOMENTE