Rama ndaj Bashës: Mos bëj të fortin këtu “Hë të keqen vëllai...

Rama ndaj Bashës: Mos bëj të fortin këtu “Hë të keqen vëllai se të kam xhan”,nuk arrin të mbledhësh 50 demokratë bashkë

210
SHPËRNDAJE

Kryeministri, Edi Rama u përgjigj ndaj kryedemokratit Lulzim Basha për akuzat se qytetarët shqiptarë po jetonin nëpër çadra sepse nuk ishte marrë asnjë masë për të ndërtuar shtëpitë e tyre.

Rama tha se Basha nuk kishte asnjë informacion lidhur me rindërtimin dhe shtoi se nuk duhet të dilte në foltore duke bërë rolin e të fortit pasi nuk arrinte të mblidhte as 50 demokratë së bashku.

Kryeministri Edi Rama:

Ti e di po jam duke e thënë për ata që dëqgjojnë. Që nga dita e parë e deri më sot janë 400 familje. Sic ke gërmuar më para, mund të shohesh prap nëse ata që eeinë në cadra nuk kanë marrë bonusin e familjes. Ata rrinë në cadra se ndryshe nga ty ata punojnë, e nxjerrin bukën vetë dhe sepse për vite në rradhë nuk i ka mbajtur njeri në krahë. Ata rrinë në cadra sepse e kanë larg fermën nga zona ku mund të marrin apartamente. Kur i qan hallin popullit, mban një erë hipokrizie sa edhe ata që të rrinë afër nuk të durojnë dot. 

Aq shumë e kanë besuar se ti mund të ishe lideri i tyre, më pas zgjodhen në mëngjes dhe thonë: ore a është ky vërtet.
Mendoje njëherë sa shumë gjëra di Tirana dhe Shqipëri për ty o Lulzim. Nëse ke fakt eja ti ballafaqojmë. Ka shumë fakte që flasin pse qeveria nuk është në nivelin e duhur. Ka shumë argumenta, po këto me t fortin këtu që del si… aman mos, na e kurse këtë. Mos e përsërit më derisa të arrish t’i mbledhësh më shumë se 50 demokratë bashkë eja e më thauj. Hë të eqe vëllai se të kam xhan.

S'KA KOMENTE