Rama me distributorin e vaksinës Sinovac: Bisedime per ndërtimin e fabrikës së...

Rama me distributorin e vaksinës Sinovac: Bisedime per ndërtimin e fabrikës së vaksinave në Shqipëri

158
SHPËRNDAJE

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Turqi, është takuar me sipërmarrësin e vaksinave Canturk Alagoz. 

Këtë gjë e ka konfirmuar vetë Rama nëpërmjet një fotoje të publikuar në rrjete sociale. 

Ai e falenderon sipërmarrësin e njohur për vaksinat e dhuruara për vendin, si dhe shtoi, se u diskutua për hapjen e një filiali fabrike të vaksinave në Shqipëri. 

“PHOTO OF THE DAY
***i nderuar nga mikpritja e këtij zotërie mbresëlënës, Canturk Alagöz, një personalitet i shkencës dhe biznesit turk, pronari i kompanisë së prodhimit të disa lloje vaksinash, e njëkohësisht distributori i vaksinës Sinovac, me të cilin pasi e falenderova me mirënjohje për ndihmën jetike, diskutuam për projektin e ndërtimit të fabrikës së vaksinave në Shqipëri, si pjesë e një qendre ekselence farmaceutike…
Të shohim ”, shkruan Rama.

S'KA KOMENTE