Rama i beson drejtimin e Qarkut Fier ,Taulant Balles

Rama i beson drejtimin e Qarkut Fier ,Taulant Balles

880
SHPËRNDAJE

Ne mbledhjen e ASAMBLESE KONBETARE te PS , kreu i PS dhe njeherazi kryeministri i vendit Edi Rama ka shpallur emrat e drejtuesve politik te qarqeve te vendit. Ai i ka besuar drejtimin e ketij qarku Taulant Balles

Taulant Balla i cili në zgjedhjet e fundit ishte drejtues politik i PS në Elbasan ka kaluar në Fier. Gjiknuri ndërkohë do të marrë Elbasanin kurse në Vlorë shkon Arben Ahmetaj.

Spiropali do të jetë në Kukës ndërsa për Beratin është caktuar ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi. Mirela Kumbaro e cila u caktua ministre e Mjedisit do të ketë Gjirokastrën ndërsa ministri i ri i Drejtësisë, Ulsi Manja do të ketë Dibrën.

Edona Bilali do të ketë Shkodrën, Adrian Çela Durrësin ndërsa për Tiranën, Edi Rama ka caktuar si drejtues politik të qarkut, kryebashkiakun Erion Veliaj.

Kurse Blendi Klosi do të jetë drejtues politik i Lezhës.

Fier-Taulant Balla

Elbasan- Damian Gjiknuri

Kukës-Elisa Spiriopali

Durrës -Çela

Lezhë -Blendi Klosi

Tiranë -Erion Veliaj

Dibër -Ulsi Manja

Berat-Bledi Çuçi

S'KA KOMENTE