Rama: 2018-ta sukses, shqiptarët jetojnë më mirë

Rama: 2018-ta sukses, shqiptarët jetojnë më mirë

59
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot në konferencën e fundit të këtij viti për të folur për ngjarjet kryesore dhe zhvillimet në vend. Shefi i qeverisë e ka nisur me ekonominë duke deklaruar se shqiptarët jetojnë sot më mirë se sa dje.

Në një kohë që qytetarët shqiptarë po gërmojnë të gjitha mundësitë e mbetura për tu larguar nga vendi, Edi Rama nuk ka ngurruar që të flasë për rritje ekonomike, hapje vendesh pune, ekonomi konkuruese me vendet e tjera etj.

“Fuqia blerëse është rritur. Shqiptarët jetojnë sot më mirë se sa dje pavarësisht se nuk jetojnë sot aq mirë sa me të drejtë duan dhe sa ne me gjithë fuqinë tonë përpiqemi. Është një rritje ekonomike cilësore pasi ka ardhur si pasojë e rritjes së balancuar të konsumit. Ekonomia shqiptare sot është shumë më konkurruese se 5 vjet më parë gjë që e fakton një mori shifrash”, tha Rama.

S'KA KOMENTE