‘Zajednica’ kanos sovranitetin e Kosovës

‘Zajednica’ kanos sovranitetin e Kosovës

47
SHPËRNDAJE

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka bërë të ditur se ka diskutuar me kryediplomaten e BE-së, Frederica Mogherinin lidhur me zhvillimet e fundit politike në Kosovë dhe në rajon.

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Ymeri ka shkruar se ka biseduar me Mogherinin për dëmet dhe rreziqet që i shkakton ‘Zajednica’ sovranitetit të Kosovës.
“Ishte e rëndësishme t’ia shprehja drejtpërdrejt Mogherinit dëmet dhe rreziqet me të cilat ‘Zajednica’ e kanos sovranitetin e Republikës sonë, si dhe shpërputhjen flagrante që parimet themeltare të ‘Zajednicës’ kanë me vlerat themelore të BE-së”, ka shkruar Ymeri në postimin e tij.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.