Vriten ne SIRI nga Amerikanet,Lavdrim Muhaxheri dhe Bilall Haqifi

Vriten ne SIRI nga Amerikanet,Lavdrim Muhaxheri dhe Bilall Haqifi

83
SHPËRNDAJE

 

Lavdrim Muhaxheri, pjesëtar i organizatës terroriste ISIS, është vrarë sot gjatë një sulmi amerikan kundër të ashtuquajturit Shteti Islamik në Siri.
Burime të Gazetës Metro, brenda Ministrisë së Punëve të Brendshme, kanë bërë të ditur se Muhaxheri është vrarë nga një sulm me dron i kryer nga forcat e Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Bashkë me Muhaxherin mësohet të jetë vrarë edhe Bilall Haqifi, vëllai i Ridvan Haqifit i vrarë në shkurt të këtij viti.
Për vrasjen e Muhaxherit kanë filluar edhe ngushëllimet nëpër rrjete sociale, nga të afërm apo përkrahës të rrymave të cilave u takonte ai.
“Allahu të pranoft o Luan Allahu të knaqtë në Xhennet me Pejgamberin Salallahu Alejhi We Selam do të na mungosh Vllaqkoo Shembelltyr ke qenë për ne. Shehid InshaAllah Ebu Abdullah (Lavdrim Muhaxheri)”, ka shkruar në Facebook, personi me emrin Sheukan Koraqi.
Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar vëllai i tij, Bajram Muhaxheri, përmes rrjeteve sociale.
Më poshtë mund t’i shihni postimet ku konfirmohet vdekja e Muhaxherit. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.