VIDEO/Vritet ambasadori rus në Turqi

VIDEO/Vritet ambasadori rus në Turqi

163
SHPËRNDAJE

Ambasadori i Rusisë në Turqi qelluar me arme zjarri  në një galeri arti në Ankara.


Ambasadori Andrey Karlov fillimisht ka mbetur i plagosur dhe është dërguar në spital por me pas ka humbur jeten
Autori i kerij sulmi me pas vrasjes se ambasadorit Rus ka thirrur se kjo eshte hakmarrja ndaj Alepos ne Siri
Dyshohet se sulmi është bërë nga ekstremistë islamik

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.