Treni del nga shinat dhe përplaset me shtëpinë e shqiptarëve

Treni del nga shinat dhe përplaset me shtëpinë e shqiptarëve

73
SHPËRNDAJE

Greqi 
Një tren ndërkufitar, ka dal nga binarët dheështë përplasur në një shtëpi në Greqinë verirore, duke lënë të vdekur tre persona dhe plagosur 10 të tjerë, ka njoftuar policia greke.
Treni, i cili po udhëtonte nga Athina në Selanik, po barte 70 pasagjerë. Ai goditi një shtëpi tre katëshe në fshatin Adendro që banohej nga shqiptarë, 40 kilometra në perëdim të Selanikut.
Policia ka thënë se 44-vjeçari, shoferi i trenit dhe një pasagjer 50-vjeç, vdiqën në vendngjarje, ndërkaq një pasagjer tjetër 55-vjeçar, ndërrojë jetë më vonë nga plagët e marra. Edhe dy pasagjerë të tjerë janë në gjendje të rëndë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.