Shembet një urë në Itali , dy të vdekur dhe dy të...

Shembet një urë në Itali , dy të vdekur dhe dy të plagosur

66
SHPËRNDAJE

Një urë është shembur në rrugën A1 Bologna-Taranto dhe si pasojë 2 persona kanë humbur jetën ndërsa dy të tjerë janë plagosur. Sipas dëshmive të para një veturë ka mbetur poshtë pjesëve të urës gjatë momentit të shembjes.

Dy viktimat janë një çift bashkëshortësh, 70- vjeç, të cilët udhëtonin me veturën, e cila kalonte poshtë urës, në momentin e shembjes, ndërsa dy të plagosur janë dy punonjës që cilët po punonin në zgjerimin e autostradës. Të plagosurit janë transportuar në spital po janë në rrezik për jetën.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.