Renzi në Napoli, tension mes policisë dhe demonstruesve

Renzi në Napoli, tension mes policisë dhe demonstruesve

32
SHPËRNDAJE

“Napoli nuk e beson qeverine e Renzi-t” Momente tensioni në Napoli mes policisë dhe një grupi të protestuesish.

Ne proteste moren pjese qytetarë të Bagnolit, studentë, perfaqsues te sindikatave  kundër mbërritjes në qytet te kryeministrit Matteo Renzi .

Nga burimet e policise se Napolit 4 police u plagosën nga hedhjet e gureve prej demonstruesve në kryqëzimin e rrugeve Partenope dhe Colonna.

Policet kane përdorur ujë me presion dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit .

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.