Qindra emigrantë lendohen ne përballjen me policinë kufitare të Maqedonisë

Qindra emigrantë lendohen ne përballjen me policinë kufitare të Maqedonisë

18
SHPËRNDAJE

IDOMENI  -Emigrantët jane perplasur me policinë maqedonase të dielën, pasi ata donin te kalonin gardhin kufitar me Greqinë pranë qytetit kufitar të Idomenit, agjencitë e ndihmave humanitare kane raportuar se qindra emigrante qe kane bllokuar rrugen u plagosën.
Policia maqedonase përdori gaz lotsjellës, granata tymuese, plumba plastike dhe një top me ujë për të zmbrapsur emigrantët, shumë prej të cilëve janë përgjigjur duke hedhur gurë mbi gardhin e policise.

Policia greke ka mbikqyrur ngjarjen nga ana e tyre të kufirit, por nuk ka ndërhyrë.

883dd1504c84af12950f6a7067003a0f

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.