Protesta ne Athine kunder marreveshjes BE-TURQI

Protesta ne Athine kunder marreveshjes BE-TURQI

47
SHPËRNDAJE

Më shumë se 2000 njerëz u mblodhën në Athinë, në përvjetorin e nënshkrimit të Marrëveshjes mes Bashkimit Evropian (BE) dhe Turqisë, për ndaljen e fluksit të emigrantëve në Evropë, duke kërkuar anulimin e marrëveshjes.

Protestuesit shpalosën parrulla në rrugën pranë zyrës së Komisionit Evropian, ku shkruheshin “Marrëveshje e turpshme midis BE-së dhe Turqisë”.

Qeveria turke ka kërcënuar BE-në se mund të anulojë marrëveshjen e arritur një vit më parë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.