Plagoset rende ish kryeministri grek nga nje shperthim eksplozivi

Plagoset rende ish kryeministri grek nga nje shperthim eksplozivi

60
SHPËRNDAJE

Një shpërthim ka ndodhur në orët e pasdites në kryeqytetin grek, ku ka mbetur i plagosur ish-kryeministri i Greqisë Lucas Papademos. Mësohet se makina e tij ka shëprthyer, çka ka sjellë edhe plagosjen e Papademos dhe shoferit të tij.

Sipas mediave helene, Papademos ka marrë plagë të rënda në duar, këmbë bark dhe fytyrë por është jashtë rrezikut për jetën.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.