Nje Tërmet trondit Italine, banorët në panik

Nje Tërmet trondit Italine, banorët në panik

33
SHPËRNDAJE

Një tërmet me intensitet të moderuar ka goditur në provincën Catanzaro mbrëmjen e sotme, në një thellësi prej 10 kilometrash.
Sipas autoriteteve italiane, tërmeti ishte i shkallës 2.9 Rihter dhe është ndjerë në mënyrë të qartë nga banorët.
Aktualisht, nuk raportohet për të lënduar, apo dëme materiale, por te banorët është krijuar panik.  
Shumë qytetarë kanë telefonuar policinë dhe karabinierët.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.