Nje  Tërmet i fuqishëm prej 6,3 balle godet Greqine

Nje  Tërmet i fuqishëm prej 6,3 balle godet Greqine

179
SHPËRNDAJE

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Greqinë me epiqendër 36 km larg Athinës dhe në thellësi 10 km 

Mediat greke shkruajnë se lëkundjet më të fuqishme u ndjenë në ishullin Lesbos, ku pati edhe dëme materiale.Ndërkohë, dy persona kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar në spital me fraktura.

Pothuajse gjysma e banesave të fshatit kanë pësuar dëmtimet nga lëkundjet.Ndërkohë, tërmeti  u ndje edhe në Turqi.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.