Ne pranga  trafikantëve shqiptarë në Itali,1 milion € drogë e kapur

Ne pranga  trafikantëve shqiptarë në Itali,1 milion € drogë e kapur

71
SHPËRNDAJE

Dy shqiptarë janë arrestuar disa ditë më parë, pasi iu gjetën 4 kg kokainë e pastër që sipas mediave lokale, kap vlerën e 1 milion eurove.

Dy shqiptarëve, Ilir Limushaj, 32 vjeç dhe Denald Biba, 20 vjeç, u arrestuan në banesën ku jetonin në rrugën “Baveno” në zonën San Donato të Torinos.

Denald Biba

Hetimet nisën rastësisht pasi shqiptarët u transportuan në komisariat për verifikim mbi lejet e qëndrimit.

Ilir Limushaj

Gjatë kohës që ndodheshin për verifikim, ata u vizituan nga një vajzë rumune 22 vjeçe, Pahoncea Georgiana Florina, të cilës i kanë dhënë disa çelësa.

Shpejt, skuadrat e policisë u vunë në ndjekje të vajzës duke e gjurmuar me policë civilë, të cilët e konstatuan duke u përpjekur për të hapur një banesë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.