Ministri grek ngre alarmin per drogen nga Shqipëria/10 ton  në 6 muaj

Ministri grek ngre alarmin per drogen nga Shqipëria/10 ton  në 6 muaj

55
SHPËRNDAJE

Pas alarmit të kryeprokurorit të Antimafias në Leçe, Cataldo Motta, për sasinë e madhe të drogës që trafikohet nga Shqipëria në Itali, tashmë një tjetër sirenë vjen nga fqinji jugor.

Ministri grek Ministri i Rendit Publik, Nikos Toskas e ka quajtur Shqipërinë, problemin kryesor të drogës për Greqinë.

“Droga është një problem i madh, dhe ky problem quhet Shqipëri. Në gjashtë muajt e fundit kemi kapur rreth 10 ton kanabis që kalon nga kufiri shqiptar. Kjo është një situatë e papranueshme për një vend sovran, për një vend që dëshiron të quhet serioz, por që ka një problem të madh me kultivimin e drogës”, tha Nikos Toskas në një intervistë për radion greke “Real FM”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.