Mbytet anija e marines Ruse ne Bosfor

Mbytet anija e marines Ruse ne Bosfor

60
SHPËRNDAJE

Anija spiune ruse përplaset me një anije tjetër në Bosfor dhe eshte mbytur

Njoftimi ka ardhur nga  Ministria ruse e Mbrojtjes.

Mësohet se ajo është duke u zhytur gjithë e më shumë në det, ndërkohë që ekuipazhi po lufton për ta mbajtur në sipërfaqe.

Anija ruse me gati 100 ushtarë në bord  është përplasur në një tjetër anije që transportonte bagëti. 

Rojet bregdetare të Stambollit thanë se shumë nga anëtarët e ekuipazhit të “Limanit”, një anije spiune prej 1.560 tonësh, që i përkët Flotës ruse të Detit të Zi, janë shpëtuar.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.