Kosova më pranë BE-së

Kosova më pranë BE-së

22
SHPËRNDAJE

Zyrtarë të Lartë të qeverisë të Kosovës, të Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian përshëndetën sot rekomandimin e Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave për qytetarët kosovarë.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, shprehet se “pas dekadave të izolimit, nuk do të ketë më pritje para ambasadave, nuk do të ketë refuzime.

Nuk kemi fituar dhuratë, por kemi merituar liberalizimin me punën tonë të përbashkët. Kur punojmë bashkë, asnjë kufi nuk na ndal. Urime liberalizimi sot, urime edhe për UEFA dje

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.