Jelena Guskova paralajmëron se do te kete lufte ne Maqedoni

Jelena Guskova paralajmëron se do te kete lufte ne Maqedoni

62
SHPËRNDAJE

Akademikja dhe historiania ruse, Jelena Guskova paralajmëron se projekti i quajtur “transversalja e gjelbër” është thuajse ka fundi dhe pritet që të nis faza e saj finale, e cila sipas Guskova do të bëhet kah fundi i muajit gusht, kur do të vije deri te sulmet e armatosura të terroristëve në Maqedoni, Serbinë Jugore (Luginën e Preshevës) dhe Bosnje e Hercegovinë.

Sipas Guskova, terroristet do të inskenojnë sulme ku do të vdesin civilët shqiptare, ndërsa ata do të thërrasin në luftë për çlirimin nga tirania mbi shqiptarët në Maqedoni, Serbi dhe Bosnje e Hercegovinë.

Ajo paralajmëroi se më ashpër mund të jetë në Republika Srpska ku me arsyetimin e rregullimit të situatës, do të vinte deri te intervenimi i NATO-s.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.